Sesje wypełniania wniosków dla mieszkańców

W marcu i kwietniu 2021 odbędzie się 5 osiedlowych sesji wypełniania wniosków o dofinansowanie do wymiany ogrzewania dla mieszkańców zainteresowanych wymianę przestarzałego pieca na rozwiązania ekologiczne. 

Podczas spotkań będzie można otrzymać pomoc przy wypełnianiu formularzy z rządowego programu Czyste Powietrze oraz z programu dofinansowania Urzędu Miasta Bydgoszczy. Terminy i lokalizacje zostaną podane pod koniec lutego. 

Planujemy spotkania na Miedzyniu, Osowej Górze, Jachcicach, Okolu i Glinkach. Sesje wypełniania wniosków poprowadzą członkowie Bydgoskiego Alarmu Smogowego oraz osiedlowi liderzy antysmogowi. 

Sieć liderów antysmogowych tworzona jest przez osiedlowych społeczników, którzy dobrze orientują się w kwestiach związanych z zanieczyszczeniem powietrza na swoich osiedlach i chcą aktywnie pomagać w redukcji smogu. 

Wszyscy liderzy przeszli szkolenie zorganizowane przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu “Antysmogowy pakiet startowy dla Bydgoszczy” finansowanego ze środków Clean Air Fund i Polskiego Alarmu Smogowego.

Liderzy dysponują wiedzą na temat głównych aspektów zanieczyszczenia w Bydgoszczy, monitorowania jakości powietrza, współpracy ze Ekopatrolem bydgoskiej Straży Miejskiej oraz posiadają umiejętność wypełniania wniosków o dostępne dla bydgoszczan dofinansowania do wymiany pieców.

Informacje o terminach i miejscach spotkań publikowane są w sekcji Aktualności.